ANT-2.4-FPC-LH100MX
型號描述:
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee? PCB Trace MMCX Adhesive
天線 2.4 GHz FPC antenna, 45x7mm, orthogonal cable egress, 100mm cable, MMCX
型號:
ANT-2.4-FPC-LH100MX
品牌:
TE Connectivity / Linx Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1000 倍增量:1000
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna Type
PCB Trace
Number of Bands
1
VSWR
1.4
Return Loss
Gain
6.1dBi
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
Termination
MMCX
Ingress Protection
Mounting Type
Adhesive
Height (Max)
0.004" (0.10mm)