VLS6045EX-6R8M
- 型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.6 A 36mOhm Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 3.6A 36 MOHM SMD
- 型號:
- VLS6045EX-6R8M
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 6.8 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 3.6 A
- Current - Saturation (Isat)
- 4.7A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 36mOhm
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)