首頁 > TDK代理商 > VLS6045EX-6R8M-CA
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS6045EX-6R8M-CA
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.6 A 46.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 3.6A 46.8 MOHM
型號:
VLS6045EX-6R8M-CA
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.6 A
Current - Saturation (Isat)
4.7A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
46.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)