首頁 > TDK代理商 > VLS5045EX-151M-CA
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS5045EX-151M-CA
型號描述:
150 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 610 mA 949mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD RECOMMENDED ALT 810-VLS5045EX-221M-H
型號:
VLS5045EX-151M-CA
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
150 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
610 mA
Current - Saturation (Isat)
560mA
DC Resistance (DCR)
949mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)