首頁 > TDK代理商 > VLS5030EX-4R7M-D
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS5030EX-4R7M-D
型號描述:
4.7 μH Shielded Wirewound Inductor 3.4 A 40mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 4.7uH 20% 100kHz 0.040ohm 3.3A AEC-Q200
型號:
VLS5030EX-4R7M-D
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.4 A
Current - Saturation (Isat)
3.3A
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)