VLS4012HBX-6R8M
- 型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.36 A 208mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 2.36A 208 MOHM
- 型號:
- VLS4012HBX-6R8M
- 品牌:
- TDK
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 6.8 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.36 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.07A
- DC Resistance (DCR)
- 208mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)