VLS4012HBX-1R0M
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.86 A 53mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 5.86A 53 MOHM SMD
- 型號:
- VLS4012HBX-1R0M
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 5.86 A
- Current - Saturation (Isat)
- 7.55A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 53mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)