首頁 > TDK代理商 > VLS3012HBX-1R5M-N
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS3012HBX-1R5M-N
型號描述:
1.5 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.77 A 67mOhm Max 1212 (3030 Metric)
功率電感器 - SMD 1.5uH 20% 0.067ohm 3.8A
型號:
VLS3012HBX-1R5M-N
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Material - Core
Metal
Inductance
1.5 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.77 A
Current - Saturation (Isat)
3.8A
DC Resistance (DCR)
67mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package
1212
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)