首頁 > TDK代理商 > VLS3012HBX-1R0M-N
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS3012HBX-1R0M-N
型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.62 A 47mOhm Max 1212 (3030 Metric)
FIXED IND 1UH 4.62A 47 MOHM SMD
型號:
VLS3012HBX-1R0M-N
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.62 A
Current - Saturation (Isat)
5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
47mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package
1212
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)