VLS252015T-2R2M1R2
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Wirewound Inductor 1.2 A 160mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 2.2UH 1.2A 160MOHM SMD
- 型號:
- VLS252015T-2R2M1R2
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 160mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 1.7A
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 1008 (2520 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 2.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.2 A