首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBX-R47M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBX-R47M-1
型號描述:
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 35mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 0.47uH 5.2A 35mOhms Power Circuits
型號:
VLS252012HBX-R47M-1
原廠包裝量:
2000
Inductance
470 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.5 A
Current - Saturation (Isat)
4A
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)