VLS252012HBX-4R7M-1
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.55 A 240mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 4.7UH 1.55A 240 MOHM
- 型號:
- VLS252012HBX-4R7M-1
- 品牌:
- TDK
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 240mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 1.4A
- Material - Core
- Metal
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.55 A