首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBX-4R7M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBX-4R7M-1
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.55 A 240mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 4.7UH 1.55A 240 MOHM
型號:
VLS252012HBX-4R7M-1
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
240mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
1.55 A