首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBX-3R3M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBX-3R3M-1
型號描述:
3.3 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.8 A 168mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 3.3UH 1.8A 168 MOHM
型號:
VLS252012HBX-3R3M-1
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
168mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
1.55A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
3.3 µH
Current Rating (Amps)
1.8 A