首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBX-2R2M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBX-2R2M-1
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 102mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 2.2uH 2.75A 102mOhms Power Circuits
型號:
VLS252012HBX-2R2M-1
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Material - Core
Metal
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.3 A
Current - Saturation (Isat)
2.04A
DC Resistance (DCR)
102mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)