首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBX-1R0M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBX-1R0M-1
型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 56mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 1.0uH 4A 56mOhms Power Circuits
型號:
VLS252012HBX-1R0M-1
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
56mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
3A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
1 µH
Current Rating (Amps)
3.4 A