首頁 > TDK代理商 > VLS252012HBU-150M
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012HBU-150M
型號描述:
15 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 1.2Ohm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 15uH,+-20%,2520 Power Inductor
型號:
VLS252012HBU-150M
原廠包裝量:
2000
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
700 mA
Current - Saturation (Isat)
900mA
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)