首頁 > TDK Corporation代理商 > VLS252012ET-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012ET-100M
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 756mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 10UH 590MA 756MOHM SMD
型號:
VLS252012ET-100M
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
756mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
730mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
590 mA