VLS252012ET-100M
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 756mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 10UH 590MA 756 MOHM
- 型號:
- VLS252012ET-100M
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 756mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 730mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 590 mA