首頁 > TDK代理商 > VLS252012ET-100M-CA
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252012ET-100M-CA
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 590 mA 756mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD RECOMMENDED ALT 810-VLS6045EX-100M-H
型號:
VLS252012ET-100M-CA
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
590 mA
Current - Saturation (Isat)
730mA
DC Resistance (DCR)
756mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)