首頁 > TDK代理商 > VLS252010HBX-R68M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252010HBX-R68M-1
型號描述:
680 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.98 A 48mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 0.68uH 4.17A 48mOhms Power Circuits
型號:
VLS252010HBX-R68M-1
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
680 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.98 A
Current - Saturation (Isat)
3.62A
DC Resistance (DCR)
48mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)