首頁 > TDK代理商 > VLS252010HBX-2R2M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252010HBX-2R2M-1
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.76 A 120mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 2.2UH 1.76A 120 MOHM
型號:
VLS252010HBX-2R2M-1
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.3A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
1.76 A