首頁 > TDK代理商 > VLS252010HBX-1R0M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252010HBX-1R0M-1
型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.55 A 65mOhm Max 1008 (2520 Metric)
功率電感器 - SMD 1.0uH 3.57A 65mOhms Power Circuits
型號:
VLS252010HBX-1R0M-1
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Material - Core
Metal
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.55 A
Current - Saturation (Isat)
3.22A
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)