首頁 > TDK代理商 > VLS252010HBX-100M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252010HBX-100M-1
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 950 mA 552mOhm Max 1008 (2520 Metric)
型號:
VLS252010HBX-100M-1
品牌:
TDK
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:243 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
950 mA
Current - Saturation (Isat)
680mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
552mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)