VLS252010HBX-100M-1
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 950 mA 552mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 10UH 950MA 552 MOHM
- 型號:
- VLS252010HBX-100M-1
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 10 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 950 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 680mA
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 552mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Supplier Device Package
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)