首頁 > TDK Corporation代理商 > VLS252010ET-4R7M-CA
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS252010ET-4R7M-CA
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 820 mA 398mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 4.7UH 820MA 398 MOHM
型號:
VLS252010ET-4R7M-CA
品牌:
TDK Corporation
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Material - Core
Ferrite
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
820 mA
Current - Saturation (Isat)
800mA
DC Resistance (DCR)
398mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)