VLS201612HBX-4R7M-1
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 312mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 4.7UH 1.2A 312 MOHM
- 型號:
- VLS201612HBX-4R7M-1
- 品牌:
- TDK
數量:
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.1A
- DC Resistance (DCR)
- 312mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)