VLS201612CX-1R0M-1
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.16 A 68mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 2.16A 68 MOHM SMD
- 型號:
- VLS201612CX-1R0M-1
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.16 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.87A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 68mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- 2016
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)