首頁 > TDK代理商 > VLS201610HBX-6R8M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS201610HBX-6R8M-1
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 558mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 6.8UH 880MA 558 MOHM
型號:
VLS201610HBX-6R8M-1
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Material - Core
Metal
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
880 mA
Current - Saturation (Isat)
700mA
DC Resistance (DCR)
558mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)