VLS201610HBX-100M-1
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 768mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 10UH 650MA 768 MOHM
- 型號:
- VLS201610HBX-100M-1
- 品牌:
- TDK
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 768mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 610mA
- Material - Core
- Metal
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 650 mA