首頁 > TDK代理商 > VLS201610HBX-100M-1
影像僅供參考,以產品規格為準
VLS201610HBX-100M-1
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 768mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 10UH 650MA 768 MOHM
型號:
VLS201610HBX-100M-1
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
768mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
610mA
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
650 mA