VLS201610CX-4R7M-1
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 365mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1A 365 MOHM SMD
- 型號:
- VLS201610CX-4R7M-1
- 品牌:
- TDK Corporation
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 820mA
- DC Resistance (DCR)
- 365mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 2016
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)