VLS201610CX-2R2M-1
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.53 A 163mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 1.53A 163MOHM SM
- 型號:
- VLS201610CX-2R2M-1
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 163mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 1.31A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- 2016
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 2.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 1.53 A