NLV25T-5R6J-EF
- 型號描述:
5.6 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 170 mA 2.5Ohm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 5.6UH 170MA 2.5 OHM
- 型號:
- NLV25T-5R6J-EF
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 2.5Ohm Max
- Q @ Freq
- 25 @ 7.96MHz
- Frequency - Self Resonant
- 42MHz
- Inductance Frequency - Test
- 7.96 MHz
- Height - Seated (Max)
- 0.075" (1.90mm)
- Inductance
- 5.6 µH
- Current Rating (Amps)
- 170 mA