首頁 > TDK代理商 > MLG1005S5N6STD25
影像僅供參考,以產品規格為準
MLG1005S5N6STD25
型號描述:
5.6 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 250mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 5.6NH 600MA 250 MOHM
型號:
MLG1005S5N6STD25
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance
5.6 nH
Tolerance
±0.3nH
Current Rating (Amps)
600 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
4GHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)