首頁 > TDK代理商 > MLG1005S82NJT000
影像僅供參考,以產品規格為準
MLG1005S82NJT000
型號描述:
82 nH Unshielded Multilayer Inductor 200 mA 1.6Ohm Max 0402 (1005 Metric)
RF電感器 - SMD IND 0402 82nH StdQ SMD RF IND
型號:
MLG1005S82NJT000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance
82 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
200 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.6Ohm Max
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
700MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)