MLG1005S47NJT000
- 型號描述:
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 1.2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 47NH 250MA 1.2 OHM SMD
- 型號:
- MLG1005S47NJT000
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Multilayer
- Material - Core
- Ceramic, Non-Magnetic
- Inductance
- 47 nH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 250 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 1.2Ohm Max
- Q @ Freq
- 8 @ 100MHz
- Frequency - Self Resonant
- 1.1GHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)