MLG0603PR12HT000
- 型號描述:
120 nH Unshielded Multilayer Inductor 80 mA 5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 120NH 80MA 5 OHM SMD
- 型號:
- MLG0603PR12HT000
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Multilayer
- Material - Core
- Non-Magnetic
- Inductance
- 120 nH
- Tolerance
- ±3%
- Current Rating (Amps)
- 80 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 5Ohm Max
- Q @ Freq
- 9 @ 300MHz
- Frequency - Self Resonant
- 800MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 300 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Supplier Device Package
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.013" (0.33mm)