MLG0603PPA2N2CT000
- 型號描述:
2.2 nH Shielded Multilayer Inductor 1.4 A 54mOhm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 2.2NH 1.4A 54 MOHM SMD
- 型號:
- MLG0603PPA2N2CT000
- 品牌:
- TDK
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.2nH
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Multilayer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 54mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 500MHz
- Frequency - Self Resonant
- 5.6GHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance Frequency - Test
- 500 MHz
- Supplier Device Package
- 0201 (0603 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Inductance
- 2.2 nH
- Current Rating (Amps)
- 1.4 A