MLG0603P68NJT000
- 型號描述:
68 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 3.5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
FIXED IND 68NH 100MA 3.5 OHM SMD
- 型號:
- MLG0603P68NJT000
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:15000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Multilayer
- Material - Core
- Non-Magnetic
- Inductance
- 68 nH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 100 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 3.5Ohm Max
- Q @ Freq
- 9 @ 300MHz
- Frequency - Self Resonant
- 1.2GHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 300 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Supplier Device Package
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.013" (0.33mm)