C2012X8R1E105K125AC
- 型號描述:
1 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1UF 25V X8R 0805
- 型號:
- C2012X8R1E105K125AC
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Temperature
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X8R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF