C2012X7T2E473K125AE
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.047UF 250V X7T 0805
- 型號:
- C2012X7T2E473K125AE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 250V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7T
- Size / Dimension
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.049" (1.25mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.047 µF