C2012X5R1V226M125AC
- 型號描述:
22 μF ±20% 35V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 22UF 35V X5R 0805
- 型號:
- C2012X5R1V226M125AC
- 品牌:
- TDK Corporation
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF