C2012JB2E472M085AA
- 型號描述:
4700 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4700PF 250V JB 0805
- 型號:
- C2012JB2E472M085AA
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 250V
- Temperature Coefficient
- JB
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4700 pF