C2012JB2A223M125AA
- 型號描述:
0.022 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.022UF 100V JB 0805
- 型號:
- C2012JB2A223M125AA
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- JB
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.022 µF