C2012C0G2W102J060AA
- 型號描述:
1000 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 1000PF 450V C0G 0805
- 型號:
- C2012C0G2W102J060AA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 450V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF