C1608X7S0G475K080AC
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric)
CAP CER 4.7UF 4V X7S 0603
- 型號:
- C1608X7S0G475K080AC
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 4V
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7S
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF