C1608X7R1V105K080DE
- 型號描述:
1 μF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
COMMERCIAL GRADE SOFT TERM,0603,
- 型號:
- C1608X7R1V105K080DE
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Soft Termination
- Ratings
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)