C1608X7R1A225K080AE
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0603
- 型號:
- C1608X7R1A225K080AE
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF