C1608X6S1A685K080AC
- 型號描述:
6.8 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
CAP CER 6.8UF 10V X6S 0603
- 型號:
- C1608X6S1A685K080AC
- 品牌:
- TDK
數量:
- Capacitance
- 6.8 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X6S
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Features
- Low ESL
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)